Debata online: Pluralizm w nauczaniu ekonomii – fanaberia czy konieczność?

Czy autorzy podręczników do makroekonomii wyciągnęli wnioski z kryzysu gospodarczego roku 2008? Czy w rozdziałach o kreacji pieniądza przeczytamy o publikacji Bank of England "Money creation In The modern economy"? Czy programy nauczania powinny uwzględniać więcej treści prezentowanych przez heterodoksyjne szkoły ekonomii?

Seminarium: „Kreacja pieniądza w perspektywie historycznej – przykład Polski”.

Przypominamy o kolejnym seminarium Rethinking Economics Gdańsk! Naszym gościem będzie...

GOSPODARKA VS. KLIMAT – O EKONOMII TRAKTUJĄCEJ NATURĘ NA SERIO

W ramach kolejnego seminarium Rethinking Economics Gdańsk dr Maciej Grodzicki (Uniwersytet Jagielloński) przybliży nam podejście badawcze ekonomii ekologicznej oraz argumenty szkoły feministycznej i marksistowskiej, kluczowe dla zrozumienia gospodarczego wymiaru kryzysu klimatycznego.

Nowoczesna Teoria Monetarna i możliwości jej wykorzystania w warunkach polskich

Członek Rady Fundacji, dr Iwo Augustyński, opublikował właśnie monografię naukową poświęconą potencjalnej aplikacji Nowoczesnej Teorii Monetarnej do analiz polskiej sytuacji gospodarczej.

Książka „Kalecki and Kaleckian Economics” wydana!

Z końcem zeszłego roku w wydawnictwie Routledge ukazała się monografia pokonferencyjna pod redakcją członków naszej fundacji: Marcina Czachora i Gracjana R. Bachurewicza we współpracy z członkiem naszej rady naukowej, profesorem Louis-Philippem Rochonem.